bar
Hotel Zlatá Lípa

ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ

Hotel "Zlatá Lípa" je umístěn na rozhraní Národního parku Česko-saské Švýcarsko a Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Díky své poloze v Českosaském Švýcarsku lze z oken hotelu sledovat široké okolí s dominantou rozhledny Sněžník. Okolní krajina je velmi vhodná pro milovníky turistiky a cykloturistiky. V blízkém okolí se nachází mnoho zajímavých historických a kulturních památek.
 Zámek Děčín - 1,5 km 
Zámek leží v samém středu města Děčín nad soutokem řek Labe a Ploučnice. Během uplynulých staletí přešel původní hrad mnoha přestavbami až do dnešní podoby zámku, která byla nejvíce ovlivněna hraběcím rodem Thun-Hohenstein. Součástí areálu je expozice Oblastního muzea Děčín, Státní okresní archiv, Růžová zahrada, sala terrena, Gloriet.
 
 Pravčická brána - 14 km 
Pravčická brána je největší přirozená skalní brána na našem kontinentu, národní přírodní památka. Je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska a tvoří symbol celé oblasti. Její rozměry jsou úctyhodné, rozpětí oblouku u dna je 26,5 m, výška otvoru 16 m, šířka 7-8 m, minimální tloušťka 3 m, vrcholová plošina brány je 21 m nad jejím dnem.
 
 Děčínský Sněžník - 8 km 
Jen pár kilometrů od Děčína v panenské krajině Labských pískovců se nachází nejvyšší stolová hora u nás - Děčínský Sněžník (nadmořská výška 723m). Na jejím vrcholu se náchází 33 m vysoká kamenná rozhledna z roku 1864, jedna z nejstarších na území ČR.
 
 Hřensko a soutěsky - 12 km 
Vstupní brána do Národního parku České Švýcarsko vás uchvátí procházkami podél řeky Kamenice mezi skalami, pod skalními převisy, skrze tunely a přes úzké lávky. Edmundova a Divoká soutěska vám bude přiblížena na lodičkách, které pohání převozník bidlem. Sledovat lze skalní věže připomínající různé bytosti a zvířata.
 
 Tiské stěny - 12 km 
Pískovcový masív Tisá - Tiské stěny naleznete v nadmořské výšce až 613 metrů na okraji obce Tisá a chráněné krajinné oblasti Labské pískovce na severu Čech. Kraj se během desítky miliónů let změnil na oblast se skalními stěnami, puklinami, sloupy, kaňony, roklemi, jeskyněmi, převisy a pískovcovými věžemi.
 
 Bastei - 27 km 
Jednou z nejlákavějších turistických atrakcí Saského Švýcarska je vyhlídková plošina Bastei, česky Bašta. Pozornost turistů i horolezců přitahuje zejména nádhernými pohledy do malebného údolí Labe, unikátním kamenným mostem Basteibrücke a hradem Neurathen s vyhlídkami do skalního města.
 
 Schrammsteine a Falkenstein - 19 km 
Skalní město Schrammsteine se nachází nedaleko městečka Ostrau v Saském Švýcarsku, které je od hranic v Hřensku vzdáleno pouhých 6,5 km. Na levém břehu Labe je nesčetné množství stolových hor, skalní věže Vorderer Torstein a Hoher Torstein a v dáli pevnost Königstein. Z vrcholu hory Lilienstein je pěkný panoramatický výhled na řeku Labe.
 
 Praha - 110 km 
Praha je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě, ne nadarmo se jí říká střed Evropy. Praha je kulturní metropolí celé České republiky a působí zde desítky muzeí, galerií, divadel, kin a nejrůznějších kulturních institucí. Určitě stojí za vidění Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí, Vyšehrad a spousta dalších památek.
 
 Drážďany - 56 km 
Saské Drážďany jsou nezřídka přezdívány jako Florencie na Labi a to především díky nádherným barokním stavbám, jaké nemají v Německu obdoby. Mezi nejvýznamnější stavby patří například Zwinger Taschenbergpalais, římskokatolická katedrála, Nejsvětější Trojice známá jako Hofkirche, Saská státní opera Semperoper i ojedinělý protestantský kostel Frauenkirche.
 
 Golf Janov - 16 km 
Pouhých 16 km od hotelu se nachází v nádherné přírodě 9-ti jamkové golfové hřiště. Na náhorní plošině Českého Švýcarska v idylické vesničce Janov, která je přímo na hranici národního parku v nádherné romantické skalní scenérii. Janovské hřiště je cenově dostupné a bez vysokých nároků na etiketu. Vybavení si můžete zapůjčit a můžete využít služby osobního trenéra.
 
 České Švýcarsko o. p. s. 
 
 
Podrobné informace získáte na tel. +420 412 512 338 či e-mailu: info@zlatalipa.cz nebo na recepci hotelu.